Tikrasis tu


Juk jis žino, kokie mes padarai... Psalmių 103,14

 


Įdomu tai, kad pirmieji JAV astronautai, prieš skrisdami į Mėnulį, turėjo atlikti įvairiausias užduotis, tarp kurių buvo ir savęs pažinimo-įsivertinimo testas. Tokį testą rekomenduočiau atlikti kiekvienam. Tai ilgas sąrašas klausimų apie žmogų, jo asmenybės bruožus, įvairias jo gyvenimo sritis. Jei ryšitės tokį atlikti, kai jau būsite atsakę į aibę klausimų, užduokite sau dar vieną – Ar jūsų atsakymai nuoširdūs? Ar tiesą rašėte apie save? Ar tikrai pažįstate save kaip nuluptą?

Mokslininkai teigia, kad žmogaus paieškos gyvenime verčia jį dairytis autoritetų ir pavyzdžių, kuriais galėtų sekti. Įvairiose srityse mes mėgdžiojame skirtingas asmenybes, po truputį įgyjame jų bruožų, pradedame pasižymėti jų savybėmis. Mes stengiamės mylėti, kaip tai darytų koks nors aktorius, o golfo lauke pamėgdžiojame Jacką Nicklausą ir t. t. Iš dalies toks procesas yra visai natūralus, nes mes iš kitų mokomės juos mėgdžiodami. Bėda ta, kad šitaip galime prarasti savastį. „Kas aš toks?“ Žmogus blaškosi po pasaulį, ieškodamas atsakymo į šį klausimą, ieškodamas savęs... Pasakysiu štai ką: yra net trys „tu“ – žmogus, kokiu manaisi esąs; žmogus, kokiu tave laiko kiti; ir žmogus, kokiu tave sukūrė Dievas ir kokiu tu gali būti per Kristų.


Dienos malda

Viešpatie, padėk man išsiveržti pro fasadą ir pažinti save taip, kaip Tu mane pažįsti.

Iš DAY BY DAY WITH BILLY GRAHAM vertė R. Rušinskienė, ©1976 Billy Graham Evangelistic Association. Naudojama turint leidimą. Visos teisės saugomos. www.billygraham.org Įgarsinta UAB „Intelektika“ balso sintezatoriumi.


Ką Biblija moko apie Tikrasis tu

Ieškau Dievo

Užsisakykite šiuos skaitinius į savo el.paštą - nemokamai.